Posłuchaj mnie

w Internecie

Internet, rzecz jasna, nie od zawsze towarzyszył moim poczynaniom artystycznym. To w końcu, w tak masowej skali, medium ostatnich kilku lat...

Powszechność dostępu, którą tak się fascynujemy – albo wręcz już nie: po prostu siadamy przed komputerem i jest... – w środowisku artystycznym powoli, lecz nieubłaganie zmienia też zasady promocji medialnej. Już nie trzeba mieć setek tysięcy dolarów na produkcję telewizyjną, ani odpowiednich znajomości (z podtekstem, czy bez...). Nie trzeba już nawet umieć programować! Wystarczy komputer z dostępem i... pamięć, żeby nie zapomnieć haseł dostępu do licznych portali, jak choćby niewymagający chyba żadnej rekomendacji YouTube – ktoś mi to kiedyś przetłumaczył jako Ty Rura (niby się zgadza, jesli zajrzeć do słownika...).

To bardzo dobrze: można łatwo zaistnieć. Tylko co dalej? Skoro ja mogę, to inni też... I tak znów się zapętlamy. Z jednej strony trudno dostępne media profesjonalne, z drugiej strony niewyobrażalny gąszcz wszelakich produkcji internetowych w pełnym spektrum profili i jakości. I jak w tym wszystkim się połapać...? Nic dziwnego, że zamiast płacić ciężkie pieniądze za czas antenowy, zaczynamy dawać zarabiać, jeszcze nie tak duże, ale już coraz bardziej znaczące, kwoty wszelkiej maści specom od pozycjonowania stron... albo sami to robimy, rozsyłając przyjaciołom i znajomym linki do naszej z dumą postawionej witryny, czy też umieszczonego w TyRurze wideoklipu. I prosimy ich, by klikali, klikali, klikali...

Więc skoro tak, to proszę bardzo: ja też... Poniżej zebrałam (zresztą cały czas zbieram, bo co rusz się coś pojawia) odnośniki do tego, co w wirtualnym świecie gra. Znajdziecie tam przeróżne rzeczy: od próbek moich płyt, poprzez montaże czynione przez przyjaciół – zapalonych filmowców, aż po rejestracje czynione komórką na koncertach. Znalazło się nawet archiwalne nagranie Słowianek!

A więc, moi drodzy – klikajcie, klikajcie, klikajcie... i miłego słuchania oraz oglądania :)

Ze względu na fakt, że nie jestem właścicielem przedstawionych powyżej odnośników, ani stron je publikujących, nie mogę ponosić żadnej odpowiedzialności za ich jakość, dostępność, ani jakiekolwiek konsekwencje wynikające z ich wykorzystywania. Wchodzenie na podane adresy odbywa się na wyłączną odpowiedzialność Użytkownika!